Turystyka pontonowa z przewodnikiem


Turystyka_pontonowa_m.jpg

Turystyka pontonowa z przewodnikiem jest przede wszystkim formą turystyki rodzinnej, adresowanej do małych grup osób, którym w poszukiwaniu bezgłośnego kontaktu z przyrodą nie odpowiada ani kajak (np. ze względu na ograniczoną swobodę korzystania z cennego wyposażenia i niechęć do kajakowych wywrotek), ani jednostki większe - łodzie, jachty - cechujące się znacznie niższą mobilnością w pokonywaniu trudnych szlaków.         
         
 

Na_Grabowej

Na_Parsęcie

 

Sprzęt udostępniany przez Bazę:
- łodzie pontonowe o bardzo trwałej konstrukcji, w wersji stosowanej na potrzeby wojska, z bezgłośnym napędem elektrycznym obsługiwanym przez przewodnika oraz wiosłami, wykorzystywanymi przez uczestników wyprawy tam, gdzie roślinność, zbyt mała głębokość wody lub bardzo szybki nurt uniemożliwiają korzystanie z silników               
- kamizelki asekuracyjne dla osób dorosłych i kamizelki ratunkowe dla dzieci.
- sprzęt foto-wideo obsługiwany przez przewodnika, umożliwiający zapis wyprawy i jego powielanie na potrzeby uczestników.

 
         
         
         
 

Na_Redze

 

Stabilność i duża pojemność łodzi umożliwia bezpieczny transport osób, cennego wyposażenia foto-video, wędkarskiego i biwakowego, zapewnia dużą swobodę w operowaniu takim sprzętem podczas pływania.

 
         
         
         
 

Na_terenie_Bazy

Na_Parsęcie_z_grupą_międzynarodową

 

Swoboda w wyborze terminu, akwenu, miejsc wodowania i lądowania, możliwość dojazdu do tych miejsc i powrotu samochodami Bazy, a w szczególności aktywna pomoc i duże, wieloletnie doświadczenie przewodników, stwarzają uczestnikom wypraw pontonowych doskonałe warunki do nieskrępowanej realizacji osobistych zainteresowań – fotografowania, filmowania oraz turystycznej i wędkarskiej penetracji najpiękniejszych akwenów i szlaków wodnych.    W wyprawach organizowanych wg założeń i programu Najemcy, przewodnicy zachowują prawo decyzji o sposobie pokonywania przeszkód oraz prawo odmowy wykonania poleceń, jeżeli uznają, że ich wykonanie naraża sprzęt na uszkodzenia niebezpieczne dla uczestników.

 
         
         
         
 

Na_Parsęcie

 

W wyprawach realizowanych wg oferty Bazy, przewodnicy - stosownie do zainteresowań uczestników - na bieżąco informują o najciekawszych fragmentach trasy, ich specyfice oraz o wydarzeniach z nimi związanych.
Szczegóły w zakładkach oferta oraz warunki.

 
         
Strona główna Oferta Materiały Kontakt