CIECHOCINEK - turnus 25/2-18/3/2010  
     
       

Sanatorium "Łączność" - bardzo stary obiekt  z dobudowanym skrzydłem, na skrzyżowaniu ulic Warzelnianej i Staszica. Warunki zakwaterowania w dużej rozpiętości. Na ogół - raczej spartańskie. Baza zabiegowa po części w miejscu zakwaterowania, oraz na zewnątrz, w niepozornym budyneczku (zabytek!), po drugiej stronie ulicy. Baza rozrywkowa w dużym wyborze i niewielkiej odległości. Bywalcy twierdzą, że wszelkie niewygody zakwaterowania kompensuje najlepsze wyżywienie. Podobno żadne inne sanatorium w Ciechocinku nie karmi równie dobrze. Jestem skłonny w to wierzyć. Galeria.

 
         
   

Spacer z przewodnikiem. Przewodnik, to miła Pani o dużej wiedzy i wielkiej cierpliwości, wyposażona w niezły aparat i porównawcze fotki Ciechocinka z różnych pór roku. Na fotkach z lata, najpopularniejszych, przeogromna paleta kolorów i mnóstwo zieleni przesłaniającej miłe dla oka obiekty, doskonale widoczne na przedwiośniu. Fotografie własne publikuję  więc jako moje autorskie, przedwiosenne dopełnienie obrazu Ciechocinka, Nieszawy, Torunia i Włocławka. /Uwaga powyższa nie dotyczy fotografii uczestników spaceru, udostępnionych w niniejszej galerii do wglądu/. Galeria.

 
         
   

Spacery z ...aparatem :-). Fotki wykonane podczas turnusowych spacerów po Ciechocinku potwierdzają przekonanie, że w Polsce, w naszej strefie klimatycznej, bywa pięknie o każdej porze roku. Nawet na przedwiośniu, po śnieżnej i pięknej tegorocznej zimie :-)). Galeria.

 
         
   

Nad Wisłą w Słońsku Górnym. Wisła w okresie przedwiośnia stanowi wdzięczny temat - rozległe widoki na wysoką wodę, jej zmienny stan, rozlewiska, oblodzenia, spływającą krę. Z Ciechocinka do Słońska Górnego nie jest daleko - to tylko nieco dłuższy spacer, a na przedwiośniu nie dokuczają ani komary, ani żadne inne dokuczliwe latawce. Galeria.

 
         
   

Nad Wisłą w Słońsku Dolnym. Kolejnym miejscem, w którym Wisła zbliża się do lewego wału przeciwpowodziowego, jest Słońsk Dolny. Na spacer z Ciechocinka zbyt daleko. Przez wał, na nadbrzeżne łąki prowadzi ukośna droga. W dniu wykonywania fotek, tuż za wałem kryła się pod podwyższoną wodą. Galeria.

 
         
   

Nad Wisłą w Nieszawie. Na szczegółowych mapach okolic Ciechocinka widnieje symbol przeprawy promowej w Nieszawie. To zaledwie kilka kilometrów od Ciechocinka, w górę Wisły. Przeprawy promem w różnych porach dnia, przy różnym świetle dają okazję doskonałych ujęć.. Niestety - przeprawa na okres zimy została wstrzymana, prom bezczynnie stoi w zatoczce. Ale ujęcia z brzegu też są niezłe. Galeria.

 
         
   

Nad Wisłą, na Starym Mieście w Toruniu. Jedną z rozrywko-leczniczych ofert w turnusie był wyjazd do Planetarium w Toruniu. Zapisaliśmy się przede wszystkim po to, by porównać samo Planetarium i jego program z poznanym wcześniej, ale prawie 40 lat temu, Planetarium w Chorzowie. Seans w Planetarium poprzedził długi spacer po Starym Mieście. Obfity plon foto w Galerii.

 
         
   

Nad Wisłą i na Starym Mieście we Włocławku. We Włocławku poznaliśmy imponującą, prywatną kolekcję starych zegarów. Aby dotrzeć pod właściwy adres, długo i nerwowo krążyliśmy po mieście, bezskutecznie poszukując nazw ulic na skrzyżowaniach. Co za miasto - prawie nigdzie ich nie ma!                                                                                                                                      Podczas spaceru poznaliśmy nadwiślańskie bulwary z widokiem m.in. na tamę przy której zatopiono księdza Popiełuszkę, na most włocławski, pałac biskupi i katedrę. Przemaszerowaliśmy przygnębiający fragment starego miasta z bardzo zniszczonymi domami, ciasnymi zaułkami i grupkami mężczyzn w bramach. Tam aparatu nie używałem. Galeria.

 
         

 Strona główna

Oferta Spis materiałów Kontakt